
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 13.5 mA, 14 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Data Rate | 34 Mbps |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
| Lead Free | Contains Lead |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 2 ns |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Number of Channels | 7 |
| Max Input Current | 18 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Isolation Voltage | 5 kV |
| Channel Type | Unidirectional |
| Height | 2.64 mm |
| Polarity | Bidirectional |
| Schedule B | 8542390000 |
| Rise Time | 2.5 ns |
| Turn-On Delay Time | 14 ns |
| Length | 15.4 mm |
| Max Power Dissipation | 2.4 W |
| Weight | 0.801 g |
| Depth | 2.44 mm |
| Isolated Power | No |
| Number of Pins | 20 |
| Propagation Delay | 14 ns |
| Width | 7.6 mm |
Stock: 437
Distributors
pcbx
Unit Price$7.82147
Ext.Price$7.82147
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.82147 | $7.82147 |
| 10 | $6.14869 | $61.48690 |
| 25 | $5.90159 | $147.53975 |
| 50 | $5.66442 | $283.22100 |
| 100 | $5.43678 | $543.67800 |
| 300 | $5.21829 | $1565.48700 |
| 500 | $5.00858 | $2504.29000 |
| 1000 | $4.80723 | $4807.23000 |
